Tłuszczaki

Guzy występujące często w różnych miejscach u psów i kotów. Z natury guzy łagodne, ale przez swój wzrost zagrażają prawidłowemu funkcjonowaniu organizmu. Szkodliwe działanie polega na  mechanicznym ucisku na narządy, mięśnie, stawy, ograniczają ich pracę, często uniemożliwiając ich funkcje. Usuwamy wszystkie guzy kiedy tylko się pojawią. Następnie wysyłamy do laboratorium, aby przekonać się jaki mają charakter.Na zdjęciach widzimy psa Angusa.

1 (Kopiowanie)_wm    2 (Kopiowanie)_wmGuz w okolicy śródpiersia, posadowiony między mięśniami oddechowymi. Duży, ograniczał ich pracę. Pojawiły się duszności niewielkiego stopnia, oraz kulawizna kończyny przedniej. Nacinamy skórę, i o ile jest to możliwe, na tempo rozchylamy brzuśce3 (Kopiowanie)_wm mięśni.

Docieramy do guza, usuwamy go podwiązując większe naczynia krwionośne.4 (Kopiowanie)_wm    5 (Kopiowanie)_wm  Szwem ciągłym, nićmi rozpuszczalnymi 4-0 zaszywamy mięśnie. Następnie podskórze tak samo i na koniec skórę.

6 (Kopiowanie)_wm

W jamę po guzie wszywamy dren, mocując go do skóry. Dren należy wyjąć po kilku dniach.

7 (Kopiowanie)_wm    8 (Kopiowanie)_wm

Ten wpis został opublikowany w kategorii Operacje i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Tłuszczaki

  1. Paulina pisze:

    Czy mogłabym się dowiedzieć, do czego po takim zabiegu służy dren umieszczony w miejscu guza?

    • Tomasz Brzeski pisze:

      dren służy do odprowadzenia płynów, które zbierają się w gojącej się ranie w podskórzu. Gdyby nie było drenu, to mogłoby dojść do pęknięcia szycia, pozdrawiam lek wet Tomasz Brzeski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *