Kamienie w roli głównej

Kamica pęcherza moczowego- duża ilość drobnych kamyczków w pęcherzu i jeszcze więcej w cewce może spowodować zupełny brak moczu. Pies czuje duży niepokój, ból i konieczna jest wizyta u lekarza. Takiego pieska musimy cewnikować, a następnie koniecznie przygotować i wykonać operację usunięcia kamieni. Wykonaliśmy to sprawnie, Czarlie żyje i ma się dobrze. Ciekawostką jest to, że chorują również psy bardzo młode. Pozostaje już tylko zbadać w laboratorium skład kamieni, pod tym kontem układamy dietę, aby wykluczyć lub opóźnić nawrót choroby. Na zdjęciu widać osad na dnie pęcherza.

IMG_9608 (Kopiowanie)

W tym samym czasie wykonaliśmy jeszcze dwie operacje usunięcia ciał obcych z jelit. Jeden pies połknął kamień. Zawsze zastanawiam się, jak to możliwe, że pies w wieku 10 lat połyka kamienie lub inne ciała obce.

5 (Kopiowanie)

Drugi, młodszy połknął piłkę. Prawdopodobne w czasie zabawy. Oba psy przeżyły i czują się dobrze.

kamień w jelitach S2 I0 (Kopiowanie)

Zerwane wiązadła kolana u dwóch Yorków. Małe, lekkie pieski, ale częściej niż duże psy doznają urazów stawów. Może dlatego, że często niestety mają nadwagę. Stabilizacja stawów kolanowych polega na założeniu przewiązek /implantów/ przywracających sprawność stawów. Niestety, nigdy nie jesteśmy w stanie przywrócić pełnej sprawności raz uszkodzonemu stawowi. Najważniejszą informacją przekazaną opiekunowi jest utrzymanie odpowiedniej wagi, oraz karmy odchudzające prawie we wszystkich przypadkach urazów.

IMG_9613 (Kopiowanie) IMG_9610 (Kopiowanie)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Operacje. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *