Irap – leczenie inaczej, czyli biomedycyna

Nowoczesna medycyna to nie tylko powszechnie stosowane metody leczenia. Oprócz leków podawanych w zastrzykach, operacji, innych, praktykujemy w naszej klinice medycynę niekonwencjonalną. Powszechnym w użyciu są komórki macierzyste w leczeniu stawów i urazów kostno- stawowych, a już zdecydowanie zaskakująco dobry efekt przynosi leczenie komórkami kotów z przewlekłą niewydolnością nerek.

2

Jak do dzisiaj, ostrożnie mówiąc wszyscy pacjenci skorzystali na ich podaniu. Świetne samopoczucie nie jest tylko naszą opinią, ale równeiż ich opiekunów. Irap, mniej znane biomedyczne lekarstwo uzyskane z krwi własnej chorego pacjenta również jest godne polecenia.

1 (Kopiowanie)

Na zdjęciu widzimy labradora z chorymi stawami, którego opiekunowie zdecydowali się po raz kolejny na tego rodzaju kurację. Zgodnie z oczekiwaniami ich psiak poczuł się ponownie bardzo dobrze. Lekarstwo przygotowujemy w klinice na bazie jego własnej krwi. Następnie podajemy do chorych stawów. Taka kuracja trwa zazwyczaj kilka tygodni. Efekty są zadawalające.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Operacje. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na „Irap – leczenie inaczej, czyli biomedycyna

 1. Marta pisze:

  Witam, mam pytanie odnośnie tej metody leczenia dysplazji stawu łokciowego u labradora. Na czym ona konkretnie polega w wypadku zapalenia stawu łokciowego? I czy w przypadku Diaka mogłaby pomóc?
  U czteroletniego psiaka została zdiagnozowana silna dysplazja stawu łokciowego(w dwóch łapkach), pani weterynarz oszacowała, ze jest to zmiana jak u 10-letniego psa. Byliśmy z nim na konsultacjach ortopedycznych u bardzo dobrego specjalisty, doktoranta z SGGW, zalecił on badanie i zabieg artroskopowy(małe nacięcia, kamerka +szczypczyki). Szczerze oświadczył, że zmiany są duże, a szansa że się coś zmieni oszacował na 40%. Zapytaliśmy naszego znajomego, również weta z SGGW, co on w tej sprawie sądzi. Niestety jego opinia, po konsultacji z radiologiem i chirurgiem, była dobijająca, bo stwierdzili oni że szanse są dużo mniejsze i według nich szansa, że po zabiegu wszystko wróci do poprzedniego stanu rzeczy jest duża. Wg nich dobrym pomysłem jest zainwestowanie tych pieniędzy w rehabilitację i ogólne leczenie zachowawcze. Czy mogę prosić o Waszą opinię na ten temat?
  http://files.tinypic.pl/i/00726/t45xwtjeoyz3.png – tu jest zdjęcie RTG Diaka
  Dziękuję

  • Tomasz Brzeski pisze:

   Dobry wieczór,
   W obu stawach łokciowych widzimy dysplazję łokciową. Konsekwencją dysplazji są zmiany rozrostowe i deformujące stawy. Oczywiście, że można leczyć ten problem chirurgicznie i usunąć te zmiany kostne. Uważam, że w niedługim czasie wyrosty kostne w stawach odbudują się- a więc nie ma to większego sensu. Proponowałbym leczenie zachowawcze. Mówimy o różnym sposobie leczenia. Jedną z propozycji jest kuracja irap- biomedycyna wykorzystująca odporność własną organizmu. Ten pacjent w mojej opinii , a nie mam więcej danych o stanie pacjenta, nadaje się do kuracji irap. Więcej informacji udzieli Pani na pewno lekarz rodzinny. Pozdrawiam lek wet Tomasz Brzeski

 2. Marta pisze:

  Dziękuję bardzo za odpowiedź.
  Pozdrawiam.

 3. Kasia pisze:

  Witam,
  czy zastosowanie tej metody ma sens w przypadku zerwanego(naderwanego?) wiązadła w kolanie u młodej suki owczarka? Mój weterynarz zasugerował leczenie komórkami macierzystymi zamiast zabiegu TTA (uznał, że w chwili obecnej staw jest stabilny, a pies jedynie w niewielkim stopniu odbarcza chorą łapę i wykazuje minimalną kulawiznę).

  Pozdrawiam
  Kasia

  • Tomasz Brzeski pisze:

   Dobry wieczór, Irap jako biomedycyna wykorzystuje zdolności regeneracyjne i przeciwbólowe własne organizmu. W sytuacji kiedy mamy do czynienia z zerwaniem wiązadła nie ma sensu stosować tej metody. Kiedy mamy do czynienia z uszkodzeniem, a nie zerwaniem wiązadła, można rozważyć podanie Irapu. Stosujemy irap często z dobrym skutkiem. Decydujący głos ma lekarz opiekujący się zwierzęciem. Pozdrawiam i życzę zdrowia, lek wet Tomasz Brzeski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *